Kinesiology Taping

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych struktur ciała plastrami o specjalnej budowie. Została opracowana na początku lat osiemdziesiątych przez Japończyka dr.Kenzo Kase.

Dzięki tej metodzie możliwe jest osiągnięcie doskonałych rezultatów poprzez działanie sensoryczne plastrów. To możliwość samoleczenia naszego organizmu, która sama w sobie jest patologiczna natomiast kierowana pozwala na przywrócenie i zachowanie odpowiedniej funkcji. Plastry wykorzystywane do terapii mają bardzo zbliżone właściwości do naszej skóry. Są one wodoodporne, przepuszczają powietrze, utrzymują się od kilu dni nawet do kilku tygodni i co ważne nie ograniczają czynności higienicznych. Wykonane są z wysokiej jakości bawełny, a warstwa klejąca jest 100% akrylu ( bez domieszek lateksu) dzięki czemu zniwelowana jest możliwość występowania podrażnień na skórze pacjenta.

Metoda:

  • zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry i mięśni
  • redukuje obrzęki i zastoje limfatyczne
  • wspomaga pracę mięśni
  • koryguje niewłaściwą pozycję stawu

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i wyeliminować wszelkie dolegliwości bólowe, skontaktuj się z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, który wykonuje zabiegi w ramach usług fizjoterapia poznań, masaż poznań oraz rehabilitacja poznań. Dowiedz się więcej odwiedzając stronę internetową tego specjalisty.